Wykonujemy instalacje fotowoltaiczne, kolektory słoneczne. Odnawialne źródła energii to zasoby naturalne, które pomimo stałego zużywania powstają na nowo, ponieważ ich procesy wytwarzania trwają krótko i nadal istnieją warunki, aby zachodziły one w przyrodzie.

NAJBARDZIEJ POPULARNE ODNAWIALNE ŹRÓDŁA ENERGII TO:

  • energia słoneczna,
  • kolektory słoneczne,
  • ogniwa fotowoltaiczne,

Energetyka słoneczna jest to jeden z najbardziej obiecujących, odnawialnych źródeł energii, przynoszących wymierne korzyści ekologiczne i ekonomiczne. Dotyczy wytwarzania energii elektrycznej oraz cieplnej ( ciepła woda użytkowa, gorące powietrze) w budownictwie, rolnictwie, ochronie środowiska. Do bezpośredniego wykorzystania energii słonecznej i wytwarzania ciepła służą różnego rodzaju wymienniki ciepła zwane kolektorami słonecznymi. Do wytworzenia energii elektrycznej służą ogniwa fotowoltaiczne.

Kolektory słoneczne to urządzenia do konwersji energii promieniowania słonecznego na ciepło. Energia słoneczna docierająca do kolektora zamieniana jest na energię cieplną nośnika ciepła, którym zazwyczaj jest ciecz (glikol, woda).

Najbardziej popularne kolektory to:

  • kolektory płaskie,
  • kolektory próżniowe,

KOLEKTOR PŁASKI:

Kolektory płaskie składają się z przeźroczystego szkła, absorbera i wymiennika ciepła ( rurki miedziane przylutowane do absorbera), izolacja (wełna mineralna)

Kolektor płaski  to proste, tamie i najbardziej znane urządzenie dostępne na naszym rynku. Idealnie służące do efektywnego podgrzewania wody użytkowej, basenów oraz do wspomagania niskotemperaturowych systemów centralnego ogrzewania.

KOLEKTORY PRÓŻNIOWE:

Kolektor próżniowy składa się z rur próżniowych, w których element zbierający ciepło tzw. absorber, znajduje się w próżni co znacznie poprawia działanie kolektora. Próżniowe kolektory  słoneczne, są równie efektywnym nowoczesnym źródłem ciepła. Daję możliwość przygotowania ciepłej wody użytkowej, wspomaga centralne ogrzewanie w domach i pensjonatach.

Największą zaletą instalacji ogniw fotowoltaicznych jest możliwość uzyskania darmowej energii elektrycznej o parametrach sieciowych, na potrzeby gospodarcze i nie tylko w sposób praktycznie bezobsługowy cichy i czysty.

Ogniwa słoneczne produkują, energię elektryczną z dużą sprawnością wynoszącą 13-15%. Panele fotowoltaiczne cieszą się coraz większym powodzeniem, ponieważ dostarczają spore ilości taniej i praktycznie niewyczerpalnej energii elektrycznej

Żywotność paneli fotowoltaicznych przewiduje się na 25 -35 lat, co pozwala na osiągnięcie oszczędności finansowych na zużycie energii. Bardzo ważna w doborze paneli fotowoltaicznych jest jakość, gdzie im lepszy panel fotowoltaiczny tym większy i dłuższy uzysk mocy na przestrzeni lat. Dlatego współpracujemy z najlepszymi firmami produkującymi ogniwa fotowoltaiczne oraz pozostałe podzespoły, dając klientom satysfakcję i niezawodność na lata.